Lipofilling

Když se řekne slovo tuk, tak se mnohým ženám doslova zježí vlasy. Většinou se snaží o různé diety a dostatek pohybu, aby tuto zbytečnou látku odbourali. Tuk ale představuje také látku, která je pro lidské tělo doslova nepostradatelná. Díky němu je schopen velmi dobře fungovat metabolismus a lidské tělo jako takové.

Zkusme se nyní podívat na tuk i z jiné stránky, a to z hlediska estetiky a estetické chirurgie. Tuk může velmi dobře fungovat jako stavení materiál, z něhož se skládá lidské tělo. Díky tuku lze velmi dobře formovat postavu. Jako příklad slouží klasický lipofilling. Pro ty z vás, kteří neví, o co se jedná, musíme vysvětlit, že lipofilling je v podstatě v překladu jakési vyplňování tukem. Lipidy jsou tuky a slovo filling pocházející z angličtiny představuje český ekvivalent vyplňovat. Lipofiiling se vztahuje hlavně k obličeji. Právě mnohé ženy si nechávají pomocí této metody vyplňovat části obličeje tak, aby vypadal co nejlépe.

Lipofilling nepředstavuje žádnou složitou plastickou operaci, provádí se tradičně v mnoha lékařských kosmetických centrech. Popišme si nyní samotný zákrok z hlediska jeho průběhu. Na počátku celého procesu vám bude odebrán podkožní tuk z některé části těla a poté implantován tam, kam je třeba. Množství odebraného tuku většinou závisí na tom, kolik tuku bude potřeba k samotnému vyplňování. Nejčastěji se odebraný tuk vkládá do tváře. Slouží k úpravám drobných vrásek ve tváři a také k tomu, aby byly zahlazeny stopy po liftingu víček či tváře. Mnohdy se ale také tento tuk používá na vyhlazování povrchu rukou.

Pokožka při stárnutí chřadne, a tak se pomocí tuku napíná tak, aby byl zachován její mladistvý vzhled. Celý proces lipofillingu probíhá ambulantní metodou, takže okamžitě po celém výkonu budete moci bez problémů odejít domů. Doba trvání lipofillingu se pohybuje kolem jedné hodiny čistého času. Celá oblast, která slouží k vyplňování tukem, je v lokální anestezi, takže bolesti při zákroku se rozhodně bát nemusíte.

sponzorované odkazy

Lipofilling se mnohdy provádí také v souvislosti s klasickou liposukci, tedy odsáváním tuku. Při liposukci se odstraní veškerý nadměrný tuk z vašeho těla a následně dochází k tomu, že je zbaven všech nepřípustných látek a poté aplikován na místa, která si jej vyžadují, tedy na vyplnění drobných asymetrií. Výhody lipofillingu spočívají hlavně v tom, že tuk, který vám bude implantován na místa, jež mají být vyplněna, pochází ryze od vás, tedy neosobně řečeno z vlastních zdrojů. Riziko, že by tělo tento tuk nepřijalo, je prakticky nulové. Stát se to může pouze v případě neodborné manipulace s ním. Díky vlastnímu tuku jsou také minimalizovány vedlejší účinky, které by mohl mít.

Za velkou výhodu lipofillingu se také považuje jeho výdrž. Pokud absolvujete lipofilling, tak vám většinou vydrží hodně dlouhou dobu. Díky jedné aplikaci tuku budete mít pokoj dlouhé roky. Po samotné proceduře je třeba počítat s tím, že místa, na která byl aplikován tuk, budou mírně opuchlá, ale vše po několika dnech zmizí a vy se budete moci pokochat pohledem na svou znovuzrozenou tvář.

Pro některé osoby ale rozhodně lipofilling není doporučován. Jedná se sice o poměrně jednoduchou proceduru, ale i ta může některým osobám přitížit. Jde hlavně o cukrovkáře. Právě ti by neměli podstupovat tento zákrok hlavně z toho důvodu, že by došlo k markantnímu protažení rekonvalescence. Riziko infekce je u nich také zvýšené. Termín zákroku je třeba odložit i v případě různých boláků, jež se vám vytvoří v oblasti úst. Na mysli máme například koutky, afty a nebo zimy.